Forum Warhammer PBF Strona Główna Warhammer PBF
Fabularna gra wyobraźni osadzona w realiach Starego Świata
 
RejestracjaRejestracja
POMOCPOMOC FAQFAQ SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Ogólnie o WFRP PBF

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Warhammer PBF Strona Główna -> O samej grze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Esgaroth
Mistrz Gry


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 22162
Skąd: taki pomysł?! O_o

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 18:31    Temat postu: Ogólnie o WFRP PBF Odpowiedz z cytatem

Jeśli myślisz, że trafiłeś na grę forumową Warhammera 40.000 i wiążesz z tym jakieś nadzieje, odejdź ^^. Jeśli jednak grałeś, bądź nie grałeś a chcesz poznać świat WFRP, to czytaj dalej, jeśli łaska:

Nie lubię pisać długich, wyczerpujących postów informacyjnych (z wyjątkiem tych w grze :)), także pokrótce powiem co się z czym je i jak co wyglądać będzie.

WFRP PBF jest skrótem od Warhammer Fantasy Roleplay Play-By-Forum. Oznacza to przeniesienie świata Warhammera na to oto forum. Mam spore , kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu gier fabularnych, zarówno forumowych jak i tych z wyobraźni. Zdecydowałem się na Warhammera forumowego nie z lenistwa (bo świat jest już gotowy), lecz z zamiłowania do tej gry wyobraźni. Od razu chcę powiedzieć, że nie będę prowadził indywidualnych, mega-długich przygód dla każdego gracza. To mija się z celem i nawet moja głowa tylko pomysłów nie pomieści. Według mojego zamysłu gra ta przypominać będzie wielką społeczność osadzoną w Starym Świecie z zachowaniem wszystkich reguł i innych pierdół. Głównym celem gry jest... jak to ująć... utrzymać się przy życiu, wzbić się w społeczeństwie, RZĄDZIĆ, robić co chcesz. Zadania oczywiście będą. Jak to będzie wyglądało, dowiecie się jak zagracie :].
Karta postaci będzie skrócona, po co tyle mieszać. Chcę by gra była szczegółowa, a zarazem łatwa w obsłudze, a nie zrobiona na odwal i maksymalnie skomplikowana jak pulpit w odrzutowcu.
Ach tak, system rzutów. Normalny warhammerowy. Rzuca MG.

To czy uda ci się coś zrobić, czy nie (od akrobatycznego skoku z dachu na dach, po manewr bojowy) zależy od wyniku rzutu kością. Zwykle jest to k100, lub k10 (stu- lub dziesięciościenna kość). Mechaniką zajmuje się Mistrz Gry. Zdarzenia będą opisywane bez zbędnych ciągów cyfr, tak by wciąż klimat był - mimo zastosowania czasem skomplikowanej mechaniki.

Walka rozgrywa się turowo z zastosowaniem niezbyt skomplikowanej mechaniki (którą zajmuje się MG, więc gracz nie musi się strofować liczeniem xD).

I dwie ważne informacje: piszemy używając liczby pojedynczej czasu teraźniejszego, np. "Schodzę na dół", "Siadam", "Puszczam bąka".

Mistrz Gry nie wciela się w żadnego króla, sołtysa, ani boga. Jest on wszechwiedzącym narratorem, który opisuje następstwa waszych akcji i nie tylko.

Tak więc na koniec: spróbuj, zagraj, nie bój się grać jeśli nawet jest to pierwsza twoja gra forumowa-wyobraźni, nie bądź ksenofobem. I dobrze się baw :)

Ten temat będzie aktualizowany.
_________________
!!! Pamiętaj o swoich Punktach Szczęścia (masz ich tyle do zużycia na jeden dzień, ile wynosi twoje PP). Pozwalają ci one powtórzyć nieudany test jeszcze raz !!! I pamiętaj o manewrach bojowych, które mogą ci nieraz uratować tyłek...
Aktualizuj swoją kartę postaci - to bardzo ważne!


Właśnie zacząłeś przygodę w jakiejś prowincji? Koniecznie zajrzyj TU.


"Paranoja do zdrowe podejście do świata, w którym kultyści i mutanci wydają się czaić za każdym rogiem."
----- Wieże Altdorfu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Pią Paź 23, 2009 18:31    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Warhammer PBF Strona Główna -> O samej grze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Warhammer PBF  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Charcoal Theme by Zarron Media