Forum Warhammer PBF Strona Główna Warhammer PBF
Fabularna gra wyobraźni osadzona w realiach Starego Świata

RejestracjaRejestracja
POMOCPOMOC FAQFAQ SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
O naturze magii

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Warhammer PBF Strona Główna -> Biblioteka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baird

PostWysłany: Nie Kwi 21, 2013 21:50    Temat postu: O naturze magii Odpowiedz z cytatem

Do sali wszedł starszy już mężczyzna, z długą białą brodą i jaśniejącymi włosami. Podszedł do biurka, z tego miejsca, każdy z 300 studentów mógł go dobrze zobaczyć i usłyszeć. wykładowca chwycił kredę i napisał na tablicy za nim wielkimi literami MAGIA. Odwrócił się do studentów i rzekł. Dzisiaj o naturze magii, słów kilka.

Magia, czym że ona jest, jak nie niezbadaną siłą , którą każda z ras, a nawet istot na tym świecie pojmuje inaczej. Dla was moi drodzy magia od dzisiaj będzie narzędziem, którego za waszą pomocą będzie mógł użyć miłościwie panujący nam imperator, do walki z ohydnymi i spaczonymi sługami chaosu, zwierzoludźmi czy zielonoskórymi. Tak ale czy ktoś z was wie skąd się wzięła magia na tym świecie?

Na sali zapadła cisza
Naprawdę nikt nie wie?
Mistrz Magii powtórzył pytanie, i po chwili ciszy ujrzał z tyłu pojedynczą rękę, za morzem głów.
Z chaosu mistrzu?
Spytał przestraszonym głosem student pierwszego roku

Tak masz rację. Z chaosu, i dlatego używanie magii jest tak niebezpieczne, za każdym razem, nawet najmniejszy czar może na was sprowadzić przekleństwo Tzeentcha, tego który zmienia drogi. efekt może być niezauważalny tak jak łupież, ale może też sprowadzić na was poważniejsze skutki uboczne, a nawet mutacje. Dlatego pierwsza zasada Magii mówi żeby używać jej jedynie gdy wymaga tego sytuacja, a nigdy dla zabawy. i zapamiętajcie tę zasadę do końca życia.
W porządku pierwszaki, a kto z was odpowie mi dlaczego jest osiem kolegiów magii?
No dalej nie bójcie się.
Reka jednej z uczennic w pierwszym rzędzie wystrzeliła do góry niczym magiczny pocisk.
Tak ty. Odpowiedz na pytanie.
Istnieje osiem kolegiów magii, gdyż istnieje osiem wiatrów , które one reprezentują.
Świetnie a czy umiesz nazwać wszystkie kolegia i wiatry im odpowiadające?
To będzie:
- Kolegium Światła i wiatr HYSH
- Kolegium Płomieia i AQSHY
- Kolegium Bursztynu czyli GHUR
- Kolegiun Jadeitu czyli GHYRAM
- Kolegium Cienia z wiatrem ULGU
- Kolegium Ametystu i wiatr SHYISH
- Kolegium Niebios i AZYR
no i oczywiście my ,czyli Kolegium Metalu z wiatrem CHAMON.
Doskonale moja droga.
Powiedział mistrz, po czym kontynuował

Tak więc skoro jesteśmy przy kolegiach czy ktoś powie mi kto założył kolegia magii?
Ta sama uczennica znów podniosła dłoń, lecz tym razem ,stary mistrz spojrzał na młodego chłopka śpiącego w pierwszym rzędzie, podszedł do niego cicho po czym zawołał głośno tuż nad jego głową -
Może ty mi powiesz, co?
Student zerwał się oszołomiony, po czym ziewając odpowiedział.
Elfi mag Teclis na prośbę Magnusa Pobożnego.

Mistrz uśmiechnął się po czym pokazał mu, że może dalej spać.

Dobrze a więc dość pytań, z mojej strony nie ja w końcu muszę się czegoś nauczyć. Teraz wy pytajcie mnie o co chcecie.
Stary Mistrz zwrócił się do tłumu uczniów, którzy teraz spojrzeli się ze zdziwionymi minami.

(Tak więc pytajcie bo cała lekcja przed nami)
Dawno temu toczylem wojne z Kharneth'em, scigalem zdradzieckiego sluge Slaaneth'a a nawet wojowalem ze slugami pana rozkladu. Wszystko to dla Tchar'a, lecz ten mnie zdradzil i za zdrade swa zaplaci, jako ze moj nowy pan zdradzil mi sekret, sekret jak zabic boga. Opuszczony przez Chaos, sprzymierzylem sie z renegatem. Hail Malal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama

Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 21:50    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Warhammer PBF Strona Główna -> Biblioteka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1